Зберігання штанцформ

     

Зовсім небагато друкарень обтяжують себе проблемою зберігання штанцформ, хоча і в цьому питанні немало рекомендацій для забезпечення збереження і довговічності форми

      Як відомо, процес підготовки штанцформи до висікання (приладка) дуже трудомісткий. Він залежить в першу чергу від якості форми, стану висікального устаткування і кваліфікації персоналу. Але от нарешті процес приладки позаду і штанцформа відпрацьовує увесь наклад. Далі форму переміщають до місця зберігання, найчастіше недалеко від висічного пресу.

      Штанцформа залишається на тому ж місці тривалий час (декілька місяців)після чого настає її час і приступають до повторної установки форми в машину. Одразу ж стикаються з проблемою - лінійки легко вручну без застосування інструментів видаляються з пазів, а основа форми покоробилася і набула дещо циліндричного вигляду. Чи можливо працювати такою формою? Ні! На питання клієнта "Що робити"?, відповідаємо коротко "Зробити висновки і замовити нову форму".

      Поглиблюючись в аналіз причин відвідуємо виробництво Замовника. Місцем зберігання штанцформ виявилася досить простора площа виробничого приміщення уздовж стін і інших жорстко закріплених тіл. Деякі форми спираються на радіатори опалювання, інші стояли безпосередньо біля транспортних воріт, які час від часу відкриваються. Також були виявлені декілька штабелів форм заввишки трохи нижче середньостатистичної людини. Навіть без огляду і аналізу, можливо з високою мірою ймовірності поставити сумний діагноз тим формам, які лежали одна на іншій лицем до лиця (ножами до ножів). Звернувши увагу на причину приїзду - "мертву" форму, дійшли висновку, що розшарування основи форми сталося через збір конденсату на металевих лінійках і адсорбції рідини в шари фанери. Про це свідчили сліди іржі. Оскільки клей, який кріпить шари фанери, не є водостійким, то результат налице. Чи допустимо це? Якщо форма Вам більше не потрібна, або є кошти на замовлення нової або просто охочі зайвий раз поспілкуватися з виробником штанцформ, то так! Абсолютно допустимо.

      Хтось говорить, що настали круті часи. Криза і так далі. Але круті часи ніколи не проходили. Економити засоби уміють не усі, але прагнуть до цього. Як економити кошти на штанцформах? Відповідь очевидна - зберігати їх правильно. Тоді не буде необхідності йти на витрати по ремонту форми або замовленню нової. І йдеться не лише про гроші, а і про час, який іноді дорожче.

      Рекомендації по зберіганню штанцформ :
  • Рекомендується зберігати штанцформи вертикально в стелажах. Такий спосіб зберігання запобігає небажаним фізичним (удари, тиск) діям на елементи форми. Також істотно буде полегшений пошук форм по шилдикам на їх торцях.
  • Стелажі мають бути виготовлені з урахуванням зберігання кожної конкретною штанцформи (комплекту оснащення) в окремій комірці. Проміжок між стінками комірок і штанцформою повинен забезпечувати безперешкодну установку і вилучення форми (достатнmj 10-15 мм).
  • Місце для установки стелажів варто вибирати провітрюване, без різких перепадів температур і без попадання прямого сонячного світла. Різкий перепад температур, як відомо, веде до утворення конденсату. А пряме сонячне світло також негативно впливає на деякі типи ежекторних матеріалів. Рекомендована вологість - не більше 70%. Температура +10-25 С.
  • У разі встановлення декількох стелажів паралельно рекомендується врахувати формати штанцформ, зберігання яких передбачається. Відстань між стелажами повинна дозволяти легко переміщати форми великих форматів (A1 і більше) без вірогідності удару. Особливо це стосується багаторівневих стелажів, поряд з якими необхідно встановити сходи.

  •       На усіх великих підприємствах, які ми відвідували, в обов'язковому порядку організовані умови зберігання форм. На деяких з них контроль над температурою і вологістю проводиться щодня.

          Штанцформа служить настільки довго, наскільки добре її зберігають.