Як і з чого виготовляються штампи для висікання?

     Як і будь-який виробничий процес виготовлення штампів для висікання є послідовністю операцій різної складності. Технічний прогрес не стоїть на місці і більшість із стадій виробництва штанцформ автоматизовані. Завдяки технологіям провідних світових виробників оснащення для вирубки (штампів), участь людини зводиться лише до переробки і подачі інформації комплексу "розумного" устаткування і контролю якості продукції на різних проміжних стадіях. У міру розвитку галузі виробництва штампів для висікання високі технології приходять і на український ринок. У складі парку устаткування ТОВ Штанц-сервіс присутня лазерна установка з ЧПК, що автоматизує процес виготовлення основ для штанцформ (штампів) і мінімізує вплив людського чинника на їх якість. Стадій виробництва штампів для вирубки декілька.
 1. Підготовка завдання для "розумної" машини. Обробка (підготовка) файлу.

 2. Залежно від товщини матеріалу і типа устаткування задається товщина пазів, які будуть пропиляні у фанерній підставі. У файлі вказуються типи ліній (ріжучі, біговальниє лінійки). Проставляються утримуючі мости, щоб готова підстава зберігала цілісність і жорсткість після пропалення.

  проектування штампів для висікання проектування штанцформ по типах ніж для висікання
  креслення коробки креслення упаковки impact CAD. Креслення штанцформи
 3. Виготовлення фанерної основи для штанцформи

 4. Лазерна установка з ЧПК згідно з підготовленим файлом пропалює пази заданої ширини на фанері необхідної товщини
  лазерне різання різання основ штампів на лазері високоточне різання матеріалів
  лазерні штампи лазер в Києві готова фанерна основа для ножа для висікання
 5. Підготовка лінійок

 6. Згідно із заданими параметрами готуються лінійки необхідного типа, товщини і висоти. Під підготовкою мається на увазі нарізка лінійок на необхідну довжину, додання ним необхідної форми (загинання), підготовка пазів в лінійках для мостів в основі штанца.
  використовуються ножі Bohler використовуються ножі Sandvik ручна обробка лінійок для висікання
  ремкомлекти для штанцформ ЗИП для ремонта штанцформ інструменти для обробки лінійок

 7. Установка лінійок в основу

 8. Підготовлені лінійки забиваються в пази фанерної підстави спеціальними молотками з бійками з м'якого металу або твердого пластику. Такий матеріал бійків необхідний, щоб уникнути затупленія ріжучих лінійок.
  штамп для висікання виконаний наполовину кякість штанца забезпечується точною підгонкою лінійок жорстка фіксація лінійок в основі штанцформи
  штамп для висікання гофрокартона штамп для висікання пластика штамп для біговки

 9. Обклеювання штампу ежекторними матеріалами (гумою)

 10. Всі ріжучі лінійки і перфорації мають бути обклеєні гумою, щоб знімати з них просічений матеріал. Інакше висічений виріб залишиться на штанцформі. Тип, висота і ширина гумових смуг (блоків) вибирається залежно від товщини основи, типу і товщини матеріалу, що висікається, і зони штампу.