Як виготовляється картонна упаковка

      Будь-який виробничий цикл починається з ідеї. У картонному пакуванні ідеєю є необхідність помістити продукт в оболонку з картону з графічною і текстовою інформацією. Першими стадіями процесу виготовлення упаковки є проектування конструкції і розробка дизайну. Дані стадії є важливими з погляду конкурентоспроможностіпродукту. Але ці питання скоріше з сфери маркетингу, ніж зі сфери виробництва.

      Картонна упаковка виготовляється з плоского картону різної товщини фактури і якості. Залежно від передбачуваних функцій упаковки обирається той чи інший картон. Для дорогої сувенірної і елітної упаковки вибирають мелованний картон з високою білизною. Для траспортної і проміжної упаковки використовується картон хром-ерзац або макулатурний картон, який часто навіть не задруковується.

      Першою стадією є нанесення зображення на листи картону - друк. Друк може проводиться різними способами - офсетним, флексографічним, трафаретним і т.д. Спеціальні друкарські машини переносять поліграфічну фарбу на картон, потім покривають зображення шаром захисного лаку.


      На даному відео показаний принцип роботи офсетної друкарської машини на прикладі Heidelberg Speedmaster. Підсмоктуючим пристроєм листи паперу подаються на конвейєр. Система валів і циліндрів протягує лист, наносячи по черзі різні кольори, для формування кольорового зображення. На виході листи з сформований зображенням і шаром захисного лаку складаються в стопу.
Схоже відео: Посилання №1 Посилання №2

      Наступним етапом процесу виготовлення картонної упаковки є висікання заготовок з листа картону. Відеоролик показує принцип дії автоматичної висікальної машини Bobst. Із стопи листи подаються під плоску штанцформу. Далі просічений лист транспортується в секцію видалення відходів, в якій вибиваються непотрібні елементи. На виході заготівки збиваються в стопу.


      Простіший вид висікального устаткування і принцип його роботи можливо побачити по данному посиланню Лист подається і віддаляється уручну. Схоже відео: Посилання №1

      Далі деякі види упаковки необхідно зфальцювати та склеїти. У такому вигляді вони вже потраплять до виготівника продукції, що пакується. Дана операція може проводитися як вручну так і на спеціальному фальцювально-зклєювальному устаткуванні.


      Заготовки із стопи подаються на конвейєр, на якому система крюків і зацепів згинає упаковку, а спеціальні екструзійні пістолети і диски наносять клей на місця зклеювання. На відео зображений процес склеювання коробки з шістьма точками склеювання. Схоже відео: Посилання №1 Посилання №2