Типи лінійок. Спеціальні лінійки

      Часто існує необхідність за допомогою штанцформи зробити не тільки висікання (надсічку) і біговку, але і пунктирне висікання для відриву, лінію згину з гарантовано низьким зусиллям на згин і т.д. Для таких цілей використовуються спеціальні лінійки: перфораційні комбіновані, клейові, хвилясті і відривні. А також лінійки для видалення відходів.

      Перфораційні лінійки - це ріжучі лінійки з фіксованим кроком різу (зуб-пропуск). Підрозділяються такі перфораційні лінійки за розміром ріжучого елементу (зуб) і пробільного елементу. Наприклад перфорації 3х2 - це 3 мм рез і 2 мм пропуск. Такі лінійки використовують для формування ліній згину, відриву. Крок перфорації підбирається виходячи з товщини матеріалу і передбачуваних функцій лінії перфорації.
      Комбіновані лінійки аналогічні перфораційним за винятком того що замість пропусків у даних лінійок виготовлені бігувальні ділянки певної висоти. Такі лінійки використовуються для нанесення ліній бігу з низьким зусиллям на згин. Застосовується, наприклад, на клейових клапанах, загин яких проводитися на автоматичних зкєювальних машинах.

      Клейові перфораційні лінійки є перфорацією з кроком 0,7х0,7 мм і хаотично заломленими зубами. Служать для руйнування верхнього шару картону (папери) в місцях передбачуваного нанесення клеївши що підсилює з'єднання в місцях склеювання. Такі лінійки розрізняються по висоті. Вибираються виходячи з товщини матеріалу.

      Хвилясті лінійки використовуються для виготовлення "безпечних" країв після висікання картону і гофрокартона, щоб уникнути поранень гострими краями під час використання. Також використовуються для надання привабливому вигляду краям сувенірної і подарункової продукції, наприклад, листівкам. Хвилясті ріжучі лінійки підрозділяються по кроку хвилі від 2 до 10 мм.

      Відривні перфораційні лінійки використовуються для висікання стрічок відриву на різних видах упаковки. В більшості випадків використовуються паралельно дві лінійки з різним напрямом крил (ліві і праві). Відривні перфораційні лінійки підрозділяються по кроку від 6 до 12 мм.