Приправка штанцформ. Матеріали і рекомендації

      Будь-яка організація, що займається плоским висіканням стикається з проблемою часткового "недосікання" матеріалу або по всій площі висікання. Особливо ця проблема виявляється при висіканні великим форматом (А2 і більш). В більшості випадків причиною цьому є недостатня або неправильна приправка штанцформи. Наскільки б не була точно і якісно виготовлена штанцформа, без пошкодження або швидокого зносу штанцформи, (надмірний тиск) приправки уникнути не вдасться у будь-якому випадку. Тому причиною можуть бути рівномірність тиску тігельної плити на штанцформу, пласкість цієї плити і у відповідь частини.
      Приправка штампу для вирубки являє собою виклеювання недосікаючих лінійок з зворотної сторони штанцформи (для автоматичних пресів - по приправочному аркушу) з метою досягнення крізного прорізу і компенсації нерівностей тігельной плити і контрплити.

      Матеріали для приправки

      Для різних видів приправки використовуються різні матеріали. Для зональної приправки використовуються листи паперу до 0,04-0,06 мм завтовшки. Для локальної приправи окремих лінійок використовуються стрічки на клейовій основі завтовшки 0,03-0,1 мм. Стрічки для приправки лінійок поставляються рулонах і бувають двох типів - металеві і паперові. Металеві використовуються для приправки безпосередньо на зворотній стороні штанцформи, а паперові для приклеювання на приправочний аркуш.
приправочная лента бумажная лента для штампа

      Зональна приправка

      Якщо непросікання спостерігається в певній області (зоні), то у такому разі слід провести зональну приправку. Проаналізувавши висічений аркуш слід приблизно визначити межі зони неповного просічення і підготувати лист приправки потрібної форми і площі. Цей лист наклеюється на зворотну сторону штанцформи (для автоматичних пресів - на зворотну сторону аркуша приправки). Якщо зона неповного просічення зменшилася, то необхідно повторити операцію з підготовкою приладчного аркуша і приклеїти його зверху аркуша, пріклєєного раніше.
приправочная лента
      Дуже важливо, щоб зональна приправка не приводила до випадків, коли просікаючі лінійки перестають просікати. У такому разі необхідно наново виготовити лист приправки необхідної форми використовуючи тонший папір.

      Приправка окремих лінійок

      При проведенні приправки лінійок, які недосікають, слід враховувати наступні рекомендації.

Завжди центруйте стрічку приправки відносно осі лінійки
Довжина відрізка стрічки приправки повинна точно відповідати довжині ділянки з недостатнім просіченням
Не допускайте накладення стрічок приправки одна на одну, при якому подвоюється товщина приправки