Рекомендації щодо простановки ніксів (доповнення)

Існує сила-силенна рекомендацій і побажань по процесу простановки никсов. Деякі з них приведені у нас на сайті. Але далеко не всі притримуються цих рекомендацій і у результаті доводять штанцформу до стану непридатності. Основна помилка при простановці никсів - використання непристосованого до цього інструменту. Найчастіше використовується зубило, рідше - викрутка, вузька сторона бійка молотка - в дуже окремих випадках, але також застосовується. Чим же небезпечні нікси, проставлені зубилом.

По-перше, його конічна форма. Така форма не забезпечує необхідної жорсткості моста.

По-друге, при простановці ніксів на лінійці на зібраній штанцформі великий шанс попасти в місце напроти моста у фанері. Тобто в саме прослаблене місце лінійки. Зайве зусилля і все - ніж лопнув.

По-третє, якщо поряд з місцем простановки засічки є стик "під вус", то цей вус деформується і при висіканні на стику лінійок утворюється утримуюча перемичка.

По-четверте, при сильному ударі і якщо дозволяє опорна плита, ніж опускається в основу від загальної плоскості ножів (схематично вказана пунктиром). Потрібна додаткова приладка або демонтаж форми і вирівнювання лінійок по висоті.

Нижче на фотографіях зображені нікси на лінійках зроблені шліфмашинкой і зубилом, а також переламані лінійки