Стріп-інструменти

      Поза сумнівом, важливим чинником високої продуктивності виробничого підприємства є продуктивність устаткування на різних етапах обробки напівфабрикатів. Говорячи конкретно про процес висікання продуктивність на цьому етапі можливо збільшити за рахунок використання оснащення для автоматичного видалення відходів. Її застосування можливе на устаткуванні оснащеному секцією видалення облоя. У залежності від складності, повторюваності робіт і модифікації устаткування комплект оснащення для видалення відходів складається з двох або трьох форм: верхня виштовхуюча форма (male stripper або upper stripping tool), середня форма (female stripper або central stripping board) і часто нижня форма видалення відходів (lower stripping tool).

      Принцип дії форм видалення наступний. Просічений цілісний лист після обробки штанцформой поступає в секцію видалення відходів. Далі він опускається на середню форму (female). Ця форма є листом фанери, в якому наявні отвори для видалення відходів. Лист укладається на цю форму так, щоб відходи співпадали з отворами. Далі верхня форма опускається на висічений лист. Верхня форма є набором виштовхувачів, виштовхуючих лінійок і дерев'яних блоків. Ці виштовхувачі продавлюють відходи з висіченого листа крізь середню форму видалення відходів. Для того, щоб у момент витискування відходів лист залишався нерухомим на верхній формі видалення встановлені поролонові блоки. Висота цих блоків перевищує висоту виштовхуючих елементів і завдяки цьому при зближенні середньої і верхньої форм лист спочатку фіксується, а потім з нього видаляються відходи.

      У ряді випадків також застосовується нижня форма видалення відходів. Вона є набором телескопічних штифтів. Усі штифти подпружинені, тобто їх довжина може мінятися. Нижні штифти позиціонуються відповідно до положення виштовхуючих елементів на верхній формі. Таким чином в процесі висікання верхня і нижня форми фіксують відходи між телескопічними штифтами і завдяки ходу підпружиненого штифта опускають відходи нижче рівня середньої плити. Після цього верхня і нижня форми повертаються в початкове положення, а відходи видаляються з устаткування.

      Верхні форми видалення відходів бувають двох видів: універсальні і спеціальні. Універсальні виготовляються на розбірній металевій рамі, на яку кріпляться виштовхуючі штифти відповідно до положення відходів на листі. Спеціальні форми є нерозбірною конструкцією і виготовляються під кожну конкретну штанцформу. Кожен з видів має свої переваги і недоліки.

      Спеціальні форми видалення відходів мають наступні переваги:
 1. стрипперную раму форми можна встановлювати поза машиною без використання допоміжного столу
 2. оптимально підходить для повторних замовлень, оскільки стриперна система (верхня середня) монтується в комплекті
 3. гарантується точне позиціонування верхньої і середньої частини виштовхуючої форми
 4. потрібний незначний підготовчий час і час приладки завдяки використанню системи Centerline і його пластиковому різьбовому з'єднанню
 5. дуже довгий термін служби
 6. можливий самостійний ремонт шляхом заміни стандартних виштовхуючих лінійок
 7. завдяки відсутності нижніх штифтів не відбувається накопичення відходів і зупинки машини
 8. дуже дбайливе видалення відходів, оскільки за бажанням нижні виштовхуючі штифти можуть бути без проблем встановлені.
      І недоліки:
 1. вимагає відносно багато місця
 2. висока ціна для першого запуску, тому економічна ефективність досягається переважно за наявності повторних замовлень
 3. при першому запуску потрібне часте налаштування / регулювання виштовхуючих лінійок.
      Переваги при використанні універсальних форм видалення відходів:
 1. дуже дбайливе видалення відходів; при дотриманні всіх правил гарантується 100% якість
 2. підготовку можна здійснювати поза машиною (для цього потрібний спеціально підготовлений стіл)
 3. підходить для виготовлення повторних замовлень, оскільки можливе використання нижніх виштовхуючих штифтів
 4. гарантується оптимальне розташування верхньої і ніжньої вирубних форм
 5. універсальне вживання
 6. незначний підготовчий час і час приладки
 7. практично необмежена тиражестійкість
      Недоліки:
 1. при кожному повторному виготовленні замовлення нижні виштовхуючі штифти необхідно встановлювати по-новому
 2. при дуже великій кількості відходів, які не можуть вільно випадати через велике число нижніх виштовхуючих штифтів, висока вірогідність зупинки машини
 3. при дуже великій кількості відходів невеликих розмірів неможливо помістити достатню кількість нижніх виштовхуючих штифтів (проблема браку площі/місця)
 4. часта необхідність правки нижніх виштовхуючих штифтів, оскільки вони можуть гнутися
 5. вимагає відносно великої складської площі
 6. відносно висока ціна першого запуску