Технічні і технологічні можливості
виготовлення штанцформ

     Часто виникає необхідність у виготовленні штанцформ для вирубки фігурних виробів, наприклад, віконець в упаковці, складних замків, вузьких пазів і так далі Можливість виготовлення таких елементів обумовлюється можливістю підготовки (загину) ріжучої лінійки необхідної форми (розміру) і можливістю міцної установки такої лінійки в основу штанцформи. При підготовці макету, згідно з яким планується виготовляти штанцформу, необхідно обов'язково враховувати наступні вимоги:
 1. Товщина ріжучої лінійки складає 0,71-1,05 мм. Наприклад, якщо макет штанцформи являє собою прямокутник, то при висіканні такою штанцформою, кути на висіченому виробі матимуть радіус приблизно в половину товщини лінійки (0,3-0,5 мм). Цього можна уникнути стиковкою сегментів ріжучих лінійок в кутах прямокутника, але такий спосіб збірки необхідно замовити.

  висікання штампом квадрата загин ножа з радіусом в штампі загин ріжучої лінійки в штанцформе з мостами
  виготовлений штамп відсутня гума штамп. установка ножа під дзьоб установка ножа з вусиком

 2. Мінімальний радіус отвору - 2 мм. Такий отвір виготовляється спеціальним пробійником з підпружиненою серцевиною. Вартість таких пробійників від 40 грн. Можливо виготовити пробійники з ріжучого ножа, але в даному випадку мінімальний діаметр - 3 мм. Всі пробійники підходять для якісного висікання матеріалів завтовшки до 0,7 мм. Висікання товщих матеріалів приводить до деформації кромки різа, через конічну форму пробійників.

  висікання отворів пробійники для висікання отворів встановлені пробійники в штанцформу
  розібраний пробійник з виштовхувачем заломлений ніж для висікання отворів встановлений заломлений ніж в штампі для висікання отворів

 3. Мінімальна відстань між осями паралельних ріжучих лінійок завтовшки 0,7 мм - 3,5 мм, для лінійок завтовшки 1,05 мм - 5 мм. Така відстань обумовлена як товщиною самої лінійки, так і товщиною ежекторного матеріалу. Ежекторний матеріал - це в більшості випадків гума певної жорсткості і висоти, яка служить для фіксації матеріалу, що висікається, у момент його контакту з ріжучими лінійками і його "зняття" з вищезгаданих лінійок. Якщо відстань між лінійками менше необхідного, то встановити ежекторний матеріал неможливо. Отже в процесі висікання відходи набиваються в паз і роздають ножі, що приводить штанцформу в непридатність.

  висекальний ніж 2 пункти штамп для висікання з ножем 0,71 мм гума слоттерная або слотовая