ТОВ Штанц-Сервіс
       виготовлення штанцформ
|головна|
|продукція|
|послуги|
|питання-відповідь|
|контакти|

Класифікація гофрокартону

Гофрокартон - це матеріал, який використовується для виробництва тари та упаковки для різних видів промислової і продовольчої продукції. У порівнянні з іншими традиційними пакувальними матеріалами, гофрокартон відрізняється меншою вагою і меншою собівартостю при тих же фізичних характеристиках. Завдяки цьому гофрокартон набув великої популярності серед виробників і споживачів тари та упаковки. Той факт, що гофрокартон виготовляється з використанням вдруге обробленої сировини, робить його сучасним поряд з популяризацією "озеленення" всіх сфер діяльності людства.

Фізичні властивості гофрокартону забезпечуються його особливою багатошаровою структурою. Вона являє собою шарову структуру з плаского і гофрованого паперу. Плаский шар має назву "лайнер", а гофрований "флютинг". Саме завдяки флютингу гофрокартон має різні характеристики вздовж і поперек напрямку хвиль гофри. Поєднання флютингу і лайнера забезпечує гофрокартону площинну і торцеву жорсткість, амортизаційні властивості. Сила, прикладена до гофрокартону перпендикулярно амортизується завдяки хвилястій структурі флютингу, і завдяки йому ж сила прикладена паралельно поглинається.

     Тара та упаковка, виготовлена з гофрокартону, має низку позитивних характеристик:
  1. ударостійкість (поглинання сили впливу багатошаровою структурою);
  2. жорсткість конструкції;
  3. стійкість при падіннях.

     Види гофрокартону

     Гофрокартон класифікується на безліч видів за наступними критеріями:
  1. Кількість шарів:
    • двошаровий (Д)
    • тришаровий (Т)
    • п'ятишаровий (П)
    • семишаровий (С)
  2. Тип хвилі: A, B, C, E;
  3. Кольорове оформлення лайнера:
    • бурий;
    • білений.
  4. Клас застосовуваних матеріалів.

     Наприклад, тришаровий гофрокартон хвилі "С" маркується Т-21. У даній маркування "Т" означає "тришаровий", 21 - клас матеріалу.

Тип гофри
Найменування гофри
Крок гофри, мм
Висота гофри, мм
E
Мікрогофра
3,2 - 3,6
1,1 - 1,6
B
Дрібний
4,5 - 6,4
2,2 - 3,2
C
Середній
6,5 - 8,0
2,2 - 4,4
A
Крупний
8,5 - 9,5
4,4 - 5,5

     Марки картону відрізняються один від одного абсолютним опором продавлювання (МПа), питомим опором розриву з прикладанням руйнівного зусилля вздовж гофрів (кН / м), опором торцевого стиснення гофрів (кН/м).

     Мікрогофрокартон

     Мікрогофрокартон - тришаровий гофрований картон товщиною від 1,5 до 1,8 мм. На відміну від гофрокартону, мікрогофрокартон за рахунок меншої товщини має дещо менші міцнісні характеристики, застосовується для більш дрібних конструкцій, які потребують товарного вигляду. Мікрогофрокартон має більш низькі амортизуючі якості в порівнянні з гофрокартоном і тому при виборі матеріалу для крихкої продукції даний недолік варто враховувати. Мікрогофрокартон маркується літерою "Е". Мала висота гофри і менша ширина гофрів у цієї марки, дозволяє отримати рівну поверхню і високу рівномірну площинну жорсткість. Використовується мікрогофрокартон для індивідуальної, презентабельною картонної упаковки, як правило, з повнокольоровим офсетним або флексодруком.

Переваги використання мікрогофрокартону:
  1. Легка і міцна конструкція, яка краще захищає товар, що знаходиться усередині (у порівнянні з плоским картоном);
  2. Підходить як для упаковки великих, так і невеликих за розмірами товарів у будь- галузі промисловості і для харчових продуктів. Цей вид гофри дозволяє створювати навіть дуже маленькі коробки, які мають досить привабливий зовнішній вигляд;
  3. Використовується для нанесення на поверхню як повнокольорового офсетного, так і флексодруку, каширування і дозволяє використовувати її для презентаційних упаковок.

     Двошаровий гофрокартон

     Маркується літерою "Д" і складається з одного плоского і одного гофрованого шарів. Цей вид гофрованого картону гнучкий, змотується у рулон, хоча може бути виготовлений і в аркушах.

     П'ятишаровий гофрокартон

     "П" - п'ятишаровий гофрокартон, що складається з трьох плоских (двох зовнішніх і одного внутрішнього) і двох гофрованих шарів. Можливо виготовлення п'ятишарового гофрокартону типу "В + С" "В + Е" і т. д.
Україна, м. Київ, вул. Бориспільска, 9, к. 24-б. тел./факс: (044) 369-56-34 (багатоканальний). E-mail: 3695634@gmail.com,